Gale

Symbole 2014 – podniośle i uroczyście


24 listopada przedstawiciele blisko czterdziestu firm i instytucji zgromadzili się w katowickim Teatrze Śląskim na dorocznej gali wręczenia laurów programu „Symbol”.

Od czterech lat redakcja „Monitora Rynkowego” w „Dzienniku Gazecie Prawne”, a od tego roku także „Monitora Biznesu” w „Rzeczpospolitej”, wyróżnia Symbolami najbardziej twórcze, dynamiczne podmioty, funkcjonujące w różnych sferach życia publicznego. Począwszy od świata nauki, poprzez gospodarkę, medycynę, na szeroko pojętych usługach kończąc. Obok prawdziwych potentatów, firm o światowej renomie i globalnym zasięgu działania, finalistami programu stają się również mniej znani, stosunkowo niewielcy reprezentanci swoich branż. Choć różnią się potencjałem ekonomicznym, wielkością załóg, sposobami i siłą oddziaływania na rzeczywistość, wspólnym dla nich mianownikiem jest nowatorski stosunek do realizowanych zadań, znakomita organizacja pracy, dbałość o wysokie standardy funkcjonowania. W ich przypadku twierdzenie, że fundusze europejskie służą modernizowaniu Polski nie jest zwrotem czysto retorycznym. W zdobywaniu środków zewnętrznych, w zamienianiu ich na trwałe dobro społeczne laureaci Symbolu również są liderami.

Listopadowa gala była, jak zwykle, spotkaniem najlepszych, acz niekoniecznie najbardziej popularnych. Otwierając ją, redaktor naczelny „Monitora Rynkowego” i „Monitora Biznesu”, Jakub Lisiecki podkreślił wyjątkowość gości oraz znaczenie tego, co tworzą i w jaki sposób wpływają na postęp w rozmaitych sferach aktywności ludzkiej.

Program i jego laury to wyraz docenienia dokonań, wyobraźni, pomysłowości nagrodzonych, ale też forma budowania ich pozytywnego wizerunku, upowszechniania wiedzy o tym, co dobre i odkrywcze. To, że spełnia on ów ambitny cel potwierdził profesor Jacek Koronacki, dyrektor Instytutu Podstaw Informatyki Polskiej Akademii Nauk, kolejny raz wyróżnionego EuroSymbolem Innowacji. Gdy w zeszłym roku placówka po raz pierwszy po niego sięgnęła, ogólnokrajowy szum medialny znacząco spopularyzował jej wybitne, naukowe osiągnięcia.

W Teatrze Śląskim było podniośle, wzruszająco, ale też miło i sympatycznie. Sądząc po twarzach uczestników wydarzenia, minirecital śpiewającej aktorki, Izabeli Trojanowskiej przypadł im do gustu. Zapewne wielu tegorocznych laureatów jeszcze nie jedną galę programu Symbol zaszczyci.

GALA II SYMBOL 2014 MALE 210 GALA II SYMBOL 2014 MALE 015 GALA II SYMBOL 2014 MALE 126 GALA II SYMBOL 2014 MALE 146 GALA II SYMBOL 2014 MALE 117 GALA II SYMBOL 2014 MALE 080 GALA II SYMBOL 2014 MALE 081 GALA II SYMBOL 2014 MALE 051 GALA II SYMBOL 2014 MALE 229 GALA II SYMBOL 2014 MALE 239

GALA II SYMBOL 2014 MALE 215

Zobacz również nasze publikacje