Kapituła Symbolu to grono specjalistów i ekspertów w swoich dziedzinach. Ich ogromna świadomość rynku oraz doświadczenie biznesowe i medialne sprawiają, że Symbol plasuje się wśród najbardziej prestiżowych nagród w Polsce.
Wieloletni prezes zarządu TÜV Nord Polska, jednego z największych ośrodków certyfikacyjnych. TÜV NORD jako jedna z pierwszych organizacji zaufania publicznego wprowadziła w przestrzeń międzynarodową markę polskiej jakości. Mając na koncie olbrzymie sukcesy i doświadczenie, prowadzi rozważną politykę zorientowaną na wysokie wymagania. Poczuwa się do utrzymywania poziomu jakości oraz nadawania jak największego znaczenia polskiej akredytacji.
Absolwentka prawa (Uniwersytet Warszawski), doktor ekonomii w zakresie nauk o zarządzaniu (Szkoła Główna Handlowa) . Zdobywała doświadczenie w sektorze nauki (14 lat pracy na uczelni), administracji publicznej i świecie biznesu. Od 11 lat wspiera polskich innowatorów pracując w Narodowym Centrum Badań i Rozwoju. Obecnie Dyrektor Działu Zarządzania Strategicznego, współodpowiedzialna za kształtowanie oferty programowej NCBR. Na swoim koncie zawodowym ma wiele niebanalnych, zakończonych sukcesami projektów m.in.: wycena znaków towarowych wódek, tworzenie sieci franchisingowych, przygotowanie jednego z pierwszych kursów on-line w zakresie prawa.
Inżynier budownictwa, profesor nauk technicznych. Jest autorem lub współautorem ponad dwustu prac badawczych, prawie 140 krajowych i zagranicznych publikacji naukowych oraz współautorem 10 patentów z zakresu stabilizacji gruntów, zawiesin twardniejących i ich zastosowań w praktyce inżynierskiej. Zajmuje się badaniami i wdrożeniami nowych rozwiązań w konstrukcjach geotechnicznych. Oprócz zagadnień dotyczących geotechniki, zajmuje się także problematyką prognozowania i strategii rozwoju transportu, organizacji i finansowania infrastruktury drogowej, a zwłaszcza rozwoju sieci drogowej i powiązania infrastruktury transportowej Polski z Unią Europejską. Prowadzi badania dotyczące barier prawnych, finansowych i technicznych dotyczących rozwoju sieci drogowej. Między innymi, w latach 2004-2007 koordynował prace badawcze, dotyczące zasad kształtowania sieci dróg krajowych i wojewódzkich w regionie warmińsko-mazurskim, a w latach 2008-2010 zajmował się problematyką wymagań technicznych dotyczących dróg i drogowych obiektów inżynierskich. W latach 2010-2015 zajmował się także problematyką eksploatacji dróg oraz badaniami właściwości materiałów stosowanych do podbudów i podłoża drogowego. Prowadzi także badania dotyczące zarządzania siecią drogową, a w szczególności związane z eksploatacją dróg, bezpieczeństwem ruchu drogowego, oddziaływaniem pojazdów na nawierzchnie drogowe i nowoczesnymi systemami telematycznymi. Aktywnie działa w organizacjach naukowych i technicznych w kraju i za granicą. W latach 1990-2021 pełnił funkcję Dyrektora Naczelnego w Instytucie Badawczym Dróg i Mostów. Od 2007 do 2022 roku był Przewodniczącym Rady Głównej Instytutów Badawczych, ustawowego organu reprezentującego instytuty badawcze, opracowującego opinie i postulaty w sprawach polityki naukowej i naukowo-technicznej oraz w sprawach warunków i zasad działania tych jednostek. Obecnie jest Honorowym Przewodniczącym Rady Głównej Instytutów Badawczych. W latach 2008-2019 był Prezesem Akademii Inżynierskiej w Polsce, stowarzyszenia pożytku publicznego, którego celem jest służenie polskiemu społeczeństwu, a także społeczeństwom innych krajów we wszystkich dziedzinach inżynierii, techniki, technologii i ochrony środowiska. Obecnie przewodniczy Komisji Rewizyjnej tej organizacji. Jest członkiem Rady Naukowej czasopisma „Materiały Budowlane”, Rady czasopisma „Builder” oraz Rady czasopisma „Nowoczesne Budownictwo Inżynieryjne”. Aktualnie pełni funkcję Sekretarza Naukowego w Instytucie Kolejnictwa.
Rektor Politechniki Warszawskiej w latach 2012-2020, Przewodniczący Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP) w latach 2016-2020, Honorowy Przewodniczący Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP) 2020-2024.
W latach 2002-2005 pełnił funkcję Prodziekana a następnie Dziekana Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych (2008-2012) a obecnie (2020- ) sprawuje funkcję Dyrektora Instytutu Mikroelektroniki i Optoelektroniki na tym Wydziale.
Absolwent Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej (1976). Na tej samej uczelni doktoryzował się w 1985 r., a w 1995 r. w oparciu o dorobek naukowy i rozprawę uzyskał stopień doktora habilitowanego. W 2005 r. otrzymał tytuł profesora nauk technicznych. Specjalizuje się w zagadnieniach z zakresu mikroelektroniki oraz technologii cienkich warstw.
Inicjator, wykonawca lub kierownik ponad 70-ciu projektów badawczych i badawczo-rozwojowych (krajowych i międzynarodowych), realizowanych we współpracy z zespołami z wielu polskich ośrodków naukowych (m.in.: ITE, ITME, PWr., PŁ, PG, UMCS, AGH) oraz zagranicznych (m.in.: Imperial College Londyn, JRC Ispra, Uniwersytet Techniczny w Libercu, Carnegie Mellon University). Prof. Jan Szmidt był też organizatorem, członkiem komitetów organizacyjnych i programowych oraz chairmanem kilkudziesięciu konferencji naukowych o zasięgu krajowym i międzynarodowym. W dorobku prof. J. Szmidta znajduje się ponad 350 prezentacji (autorskich i współautorskich) konferencyjnych. Wielokrotnie zapraszany był do wygłoszenia wykładów i referatów zarówno naukowych jak i o charakterze gospodarczym.
Współautor lub autor ponad 400 publikacji naukowych, współautor 15 patentów i zgłoszeń patentowych.
Odznaczony Brązowym (1977 r.) Srebrnym (1897 r.) i Złotym (1999 r.) Krzyżem Zasługi, Medalem Edukacji Narodowej (2007 r.) oraz Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski (2020 r.), a także nagrodą Wydziału IV Nauk Technicznych PAN, Złotym Medalem Kapituły Akademii Polskiego Sukcesu, dyplomem i złotym medalem za wynalazek „diamentowe elektrody wytwarzane metodą HF CVD dla elektrochemicznych zastosowań” od Stowarzyszenia Polskich Wynalazców i Racjonalizatorów, medalem IFIA (International Federation of Inventors Associations), „Tabliczką Uznania” (Plaque of Appreciation) od Ministerstwa Spraw Zagranicznych Republiki Korei, medalem firmy Siemens, nagrodą ProJuwenes Parlamentu Studentów RP jako prostudencki autorytet, Medalem Mikołaja Kopernika Zarządu Związku Banków Polskich (2020), tytułem „Diamentowego Inżyniera 2019” w XXVI Plebiscycie Czytelników „Przeglądu Technicznego” oraz wieloma innymi odznaczeniami i wyróżnieniami.
Doktor Honoris Causa Politechniki Kijowskiej „KPI” im. Igora Sikorskiego.
Jedna z najambitniejszych współczesnych postaci nauki w Polsce. Kierownik Katedry Zarządzania Marketingowego i Turystyki na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, wykładowczyni w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej. Autorka ponad 150 prac naukowych z zakresu zarządzania i marketingu i ekspertyz dla biznesu. Profesor wizytujący w Zagreb University. Współorganizatorka i członek komitetów naukowych konferencji i seminariów naukowych dla studentów oraz praktyków. Recenzent w zagranicznych i polskich czasopismach naukowych.
Wieloletni praktyk, trener i wykładowca akademicki, na co dzień związana z Uniwersytetem Ekonomicznym w Krakowie, gdzie pracuje jako adiunkt w Katedrze Rachunkowości w Instytucie Zarządzania. Jako manager wielokrotnie zarządzała projektami realizowanymi na zlecenie Ministerstwa Finansów oraz Ministerstwa Sprawiedliwości. Od kilkunastu lat współpracuje z Stowarzyszeniem Księgowych w Polsce, Polską Izbą Biegłych Rewidentów, EY, oraz Instytutem Prawa Gospodarczego, przyjmując rolę eksperta branżowego.
Wydawca „Monitora Biznesu” i „Monitora Rynkowego” – dodatków ukazujących się w Rzeczpospolitej oraz Dzienniku Gazecie Prawnej. Współzałożycielka i właścicielka firmy PubliCity Media Group, pomysłodawcy i wykonawcy programu Symbol. Autorka sukcesów na wielu płaszczyznach, propagatorka jakości życia w sferze zarówno zawodowej, jak i prywatnej.
Redaktor naczelny „Monitora Biznesu” i „Monitora Rynkowego” – dodatków ukazujących się w Rzeczpospolitej oraz Dzienniku Gazecie Prawnej. Współzałożyciel i dyrektor zarządzający firmy PubliCity Media Group, pomysłodawcy i wykonawcy programu Symbol. Ekspert od wizerunku i PR-u prasowego z ponad 20-letnim doświadczeniem w branży. Pasjonat public speakingu, strategii rozwoju biznesu i zarządzania.